
Zo verteld, zo gelezen
14. September 2022 um 10:18:37
Wat zou het fijn zijn als meer kinderen plezier zouden beleven aan lezen. Helaas is niet elk kind even gemotiveerd of heeft er om diverse...
Wat zou het fijn zijn als meer kinderen plezier zouden beleven aan lezen.
Helaas is niet elk kind even gemotiveerd of heeft er om diverse redenen minder toegang toe. Verhalen vind je trouwens overal: in boeken en podcasts, in vertellingen en games, in strips en films, in prentenboeken en familie-anekdotes,… Deze verhalen hebben de kracht van fictie: ‘de lezertjes’ identificeren zich met de personages ook al verschillen die van henzelf, ontwikkelen empathie én beleven plezier. Met deze workshop willen we de interesse en vooral de motivatie in meer verhalen aanwakkeren én vandaaruit in meer verhalen lezen.

Deze workshop bestaat uit twee opeenvolgende en vooral praktische sessies over ‘verhaalplezier’, de link tussen verhalen vertellen of voorlezen én lezen, met aandacht voor diversiteit en de potentie van beleving. We bouwen aan een brug tussen plezier in verhalen en verhalen in boeken.
Tijdens de eerste sessie hoor je (kort) wat de huidige wetenschappelijke literatuur zegt over fictie en wat dat zoal doet met een mens. Daarna gaan we samen aan de slag met oefeningen die dat potentieel stimuleren. De nadruk ligt voornamelijk op verschillende vormen van ‘visualisering’.
Tijdens de tweede sessie wisselen we ervaringen uit en gaan dieper in op bv. aspecten als expressie, keuze van verhalen, zelf literatuur schrijven, aandacht voor stijlfiguren, … Mee afhankelijk van de vragen en interesses van de deelnemers.
Beide sessies zijn doorspekt met vertellingen om ook zelf de kracht van beleving mee te maken.
PRAKTISCH
Datum: woensdag 9 november & 7 december van 14u00 - 17u00
Locatie: Landcommanderij Alden Biesen, Kasteelstraat 6, 3740 Bilzen (B)
Voor wie: Leerkrachten, bibliothecarissen & iedereen die een goed verhaal kan gebruiken
Kostprijs: € 80,- voor het geheel
Aktuelle Blogbeiträge

Alden Biesen geeft jonge storytellers een internationaal podium met het Cassandra Project
Alden Biesen geeft opkomend talent een stem en brengt verhalen over actuele sociale uitdagingen tot leven met het Cassandra Project.
7. Oktober 2024 um 08:05:23
Alden Biesen geeft jonge storytellers een internationaal podium met het Cassandra Project

Open monumentendag 2024: Dwars door het kasteel – Een belevenis voor het hele gezin
Ontdek de verborgen schatten van Alden Biesen tijdens Open Monumentendag. Een onvergetelijke ervaring voor het hele gezin!
12. September 2024 um 14:32:59

